Actueel
Uniformen voor Trammuseum
De tweedejaars leerlingen, specialisatie Heren, zijn bezig met een bijzonder Erfgoedproject. Zij ontwikkelen en produceren replica's van uniformen van de Rotterdamse Tram Maatschappij, voor het RTM-museum in Ouddorp.
Het gaat om zomer- en winteroutfits voor conducteurs en machinisten. Vrijwillgers van het museum zullen de outfits gaan dragen.
De opdracht is super leerzaam en interessant voor de leerlingen. Onder supervisie van de leermeester hebben zij eerst veel onderzoek gedaan. Welke stof is er gebruikt, wie was de maker? Via het label in de uniformen begon een speurtocht naar stoffenleveranciers. Een indrukwekkend verleden van toonaangevende kleermakersfamilies uit het verleden, zoals Kransz en Kattenburg, ontvouwde zich voor de leerlingen.
Naast het zoeken van geschikte stoffen, hebben de leerlingen onderzoek gedaan naar het soort binnenwerk en hebben ze zich verdiept in 'vergeten' technieken. Ze hebben inzicht gekregen in historische pasvormen, patronen en afwerking.
Op dit moment zijn ze volop aan het produceren. Spannend is straks nog het doorpassen van de outfits op de vrijwilligers die het gaan dragen.
Meer Nieuws
- Perfectie tot de laatste steek
- IN DE MAAK
- Nieuwsbrief april 2022
- Wij leveren ambachtslieden op topniveau
- Vlisco Wax GlitterGlam wedding dress
- Symposium "Het belang van vorm"
- Behind the scenes: kostuums opera Aus Licht
- Project Romantische tutu's
- Strawberries rokken
- Ontwerpster Tess van Zalinge & Meesteropleiding Coupeur
- Studenten vervaardigen replica's voor Museum Van Loon
- Een minister in een creatie van MOC leerlingen
- Studeren in deeltijd, een voorbeeld
- Eerste meesterproeven 2016. De diploma uitreiking
- Het Zeeuws Museum "handwerk" project
- Mode Muze & Meesteropleiding Coupeur
- Workshop Vlisco Fashion Fund Winnaars
- Masterclass Moulage, een cursist:
- Meesterlijk Beurs Amsterdam
- Lezing over Coco Chanel
- BNR Nieuwsradio
- Het Parool
-
19 mei
Informatie, interesse en open ateliers
Wil je meer informatie over onze opleidingen en/of cursussen? Meld je dan aan voor een van onze open ateliers.
We organiseren de open ateliers op onze school. De eerstvolgende keer is op:
Donderdag 19 mei 2022 om 15:30 uur
Je bent dan welkom om een kijkje te nemen in ons schoolgebouw. Aan de hand van een visuele presentatie geven we informatie over onze opleidingen en cursussen, onze visie en het coupeursvak. Er is ook ruimte om vragen te stellen en je alvast in te schrijven.
Een bezoek aan onze open ateliers is uitsluitend mogelijk na aanmelding.
Stuur een mail naar mailto:info@meesteropleidingcoupeur.nl
Vermeld hierbij:
- Naam
- Telefoonnummer
- Met hoeveel personen je komt
- Het onderwerp van je interesse (voltijd, deeltijd, cursussen of anderszins).
-
Artikel Fashion United over Meesteropleiding Coupeur "We ontwerpen niet, we maken alleen"
De kleermakers van Meester Coupeur: "We ontwerpen niet, we maken alleen".
-
Onze onderwijsvisie
Op pagina 4 van het magazine Dimensies wordt uitgebreid over onze opleiding en onderwijsvisie gesproken.
-
Meesteropleiding Coupeur in TV-programma LifeStyleXperience
Er is speciaal een item gemaakt over de Vakraad MITT: De mode- en interieurbranche waarin o.a. de directeur van de Meesteropleiding Coupeur de ambachtopleiding vertegenwoordigd en de ontwikkelingen van de mode-branche bespreekt.
Uitzending Gemist?
Bekijk de uitzending hier